Playoff Schedule & Results, Local League (Georgina Minor Hockey Association)
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Team Finder
Safe Sport
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
Home
News Articles
About
Mission & Vision
Executive & Staff
Current Coaches
Office Hours
Contact Us
Sponsorship
Registration
Registration Information
Volunteer Registration
Equipment Required
Financial Assistance
Age Reference Chart
Moving to Georgina - Residential Transfer Procedure
Refund Policy
Rowan's Law information
Rowan's Law information
Rowan's Law 10 and under resource
Rowan's Law Ages 11-14 resource
Rowan's Law Ages 15 and up resource
Rowan's Law acknowledgement form
Bench Staff
Manager
Fundraising Request Form
Travel Permit Application
Trainer
GMHA Programs
Goaltending Academy
Goaltending Academy
GMHA Goaltending Academy Registration
Hockey School/IP
Hockey School/IP
Hockey School/IP Equipment
Tournaments
AA/A Regional Silver Stick Qualifier
International Silver Stick
November 7-10, 2024
December 5-8, 2024
Games Centre
Schedule & Results
Organization Calendar
Resources
Referee Information
Police Vulnerable Sector Check
Town of Georgina Ice Availability
Teams
Teams
Local League Menu
Category Home
Category News
Schedule & Results
Category Staff
Category Coaches
Category Calendar
U13 LL Team 1
U13 LL Team 2
U15 LL Team 1
U15 LL Team 2
U18 LL Team 1
U18 LL Team 2
Team Websites
U13 LL Team 1
U13 LL Team 2
U15 LL Team 1
U15 LL Team 2
U18 LL Team 1
U18 LL Team 2
×
Local League
Playoff Schedule & Results
Sitemap
Print
Category Playoff Schedule & Results
U18 LL Team 1
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
SR23-U18-G2SC1
Feb 25 2024
5:00 PM
Schomberg Red Wings
Trisan Centre
3-5
L
SR23-U18-G2SC2
Mar 03 2024
7:30 PM-8:30 PM
Schomberg Red Wings
Ice Palace (Blue)
0-6
L
U18 LL Team 2
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
SR23-U18-G2SD3
Feb 25 2024
8:00 PM-9:00 PM
Bradford Bulldogs 2
Sutton Arena (White)
1-2
L
SR23-U18-G2SD6
Feb 29 2024
8:00 PM
Thornton Tigers 3
Thornton
3-10
L
SR23-U18-G2SD4
Mar 02 2024
3:00 PM-4:00 PM
Thornton Tigers 3
Ice Palace (Blue)
4-5
L
SR23-U18-G2SD1
Mar 03 2024
7:45 PM
Bradford Bulldogs 2
Bradford Leisure (Green)
3-3
T
U15 LL Team 1
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
SR23-U15-G2SD1
Feb 24 2024
3:00 PM-4:00 PM
Nobleking Knights
Ice Palace (Blue)
2-5
L
SR23-U15-G2SD5
Feb 26 2024
7:50 PM
Schomberg Red Wings
Trisan Centre
6-4
W
SR23-U15-G2SD2
Mar 01 2024
6:30 PM-7:30 PM
Schomberg Red Wings
Sutton Arena (White)
0-0
T
SR23-U15-G2SD3
Mar 04 2024
7:00 PM
Nobleking Knights
King City
4-0
W
SR23-U15-G2C1
Mar 20 2024
6:30 PM-7:45 PM
U15 LL Team 2
Ice Palace (Blue)
5-7
L
SR23-U15-G2C2
Mar 22 2024
8:15 PM-9:30 PM
U15 LL Team 2
Sutton Arena (White)
5-6
L
SR23-U15-G2C3
Mar 24 2024
1:45 PM-2:45 PM
U15 LL Team 2
Sutton Arena (White)
6-2
W
SR23-U15-G2C4
Mar 25 2024
7:00 PM-8:00 PM
U15 LL Team 2
Ice Palace (Blue)
3-4
L
U15 LL Team 2
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
SR23-U15-G2SC4
Feb 24 2024
2:00 PM-3:00 PM
Lefroy Ice Breakers
Ice Palace (Blue)
7-2
W
SR23-U15-G2SC3
Feb 25 2024
7:00 PM-8:00 PM
East Gwillimbury Eagles 2
Sutton Arena (White)
6-4
W
SR23-U15-G2SC6
Mar 05 2024
6:30 PM
Lefroy Ice Breakers
SSCC (Lefroy)
2-4
L
SR23-U15-G2SC1
Mar 08 2024
8:40 PM
East Gwillimbury Eagles 2
EGSC (West)
5-4
W
SR23-U15-G2C1
Mar 20 2024
6:30 PM-7:45 PM
U15 LL Team 1
Ice Palace (Blue)
7-5
W
SR23-U15-G2C2
Mar 22 2024
8:15 PM-9:30 PM
U15 LL Team 1
Sutton Arena (White)
6-5
W
SR23-U15-G2C3
Mar 24 2024
1:45 PM-2:45 PM
U15 LL Team 1
Sutton Arena (White)
2-6
L
SR23-U15-G2C4
Mar 25 2024
7:00 PM-8:00 PM
U15 LL Team 1
Ice Palace (Blue)
4-3
W
U13 LL Team 1
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
SR23-U13-G2SB1
Feb 24 2024
12:00 PM
East Gwillimbury Eagles 1
EGSC (West)
2-5
L
SR23-U13-G2SB6
Feb 28 2024
6:30 PM-7:30 PM
U13 LL Team 2
Ice Palace (Blue)
1-2
L
SR23-U13-G2SB3
Mar 03 2024
11:00 AM-12:00 PM
East Gwillimbury Eagles 1
Sutton Arena (White)
2-3
L
SR23-U13-G2SB4
Mar 08 2024
6:30 PM-7:30 PM
U13 LL Team 2
Sutton Arena (White)
2-6
L
U13 LL Team 2
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
SR23-U13-G2SB5
Feb 25 2024
11:00 AM-12:00 PM
East Gwillimbury Eagles 1
Sutton Arena (White)
4-4
T
SR23-U13-G2SB6
Feb 28 2024
6:30 PM-7:30 PM
U13 LL Team 1
Ice Palace (Blue)
2-1
W
SR23-U13-G2SB2
Mar 02 2024
12:00 PM
East Gwillimbury Eagles 1
EGSC (West)
1-7
L
SR23-U13-G2SB4
Mar 08 2024
6:30 PM-7:30 PM
U13 LL Team 1
Sutton Arena (White)
6-2
W
SR23-U13-G2SD1
Mar 20 2024
7:00 PM
East Gwillimbury Eagles 1
EGSC (West)
2-3
L
SR23-U13-G2SD2
Mar 22 2024
7:00 PM-8:15 PM
East Gwillimbury Eagles 1
Sutton Arena (White)
1-4
L
SR23-U13-G2SD3
Mar 24 2024
1:00 PM
East Gwillimbury Eagles 1
EGSC (West)
3-2
W
SR23-U13-G2SD4
Mar 25 2024
6:00 PM-7:00 PM
East Gwillimbury Eagles 1
Ice Palace (Blue)
1-6
L