Georgina Minor Hockey Association

News ArchiveLatest News
Click to view full-size image
Submitted By Tammy Sedore on Tuesday, February 25, 2020 (72 views)
The Bantam and Midget divisions will not be combined this year, they will be separate divisions.

There are limited spots available in most divisions, register today so your player doesn't miss out on the fun and playing with friends.

If you have any questions, please let us know.
Upcoming Events
Full CalendarGame Schedule for the Next 5 Days
WednesdayThursdayFridaySaturdaySunday
A
Peewee (U13)
8:00 PM
@ Orillia Terriers
West Orillia (Green) [YS-PW-A19-U6]
A
Minor Midget (U16)
8:20 PM
@ Barrie Colts Blue
Holly Rec (Rink 2) [YS-MM-A19-Q3]
Peewee (U13)
Team 3 Blue
6:30 PM-7:30 PM
vs. Lefroy Ice Breakers 2
Sutton Arena (White) [SP20-PG3S-E1]
Bantam (U15)
Team 1 White
7:00 PM
@ Nobleking Knights
Nobleton Rec [SP20-BG2S-I3]
AE/MD
Peewee (U13)
7:30 PM-9:00 PM
vs. Newmarket Redmen white
Sutton Arena (White) [YS-PW-AE19-N4]
Minor Midget (U16)
Minor Midget Red
7:30 PM
@ Lefroy Ice Breakers
SSCC (Lefroy) [SP20-MMS-H2]
Midget (U18)
Team 2 (H) White (A) Red
9:00 PM-10:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 1
Sutton Arena (White) [SP20-MG3S-F5]
A
Minor Peewee (U12)
7:00 PM
@ Newmarket Redmen
Ray Twinney (1) [YS-MPW-A19-S4]
AE/MD
Minor Atom AE (U10)
7:15 PM-8:15 PM
vs. Barrie Colts
Sutton Arena (White) [YS-MA-AE20-K4]
Peewee (U13)
Team 3 Blue
7:30 PM
@ Lefroy Ice Breakers 2
SSCC (Lefroy) [SP20-PG3S-E2]
AE/MD
Minor Peewee (U12)
7:45 PM
@ Aurora Tigers
Aurora CC (2 - Lincoln) [YS-MPW-AE19-L4]
Select
Bantam Select
8:15 PM
@ Stouffville Clippers
A
Peewee (U13)
8:15 PM-9:30 PM
vs. Orillia Terriers
Sutton Arena (White) [YS-PW-A19-U4]
A
Minor Bantam (U14)
8:30 PM
@ Newmarket Redmen
Ray Twinney (1) [YS-MB-A19-S2]
Atom Interlock (U11)
Team 2 Black
10:00 AM-11:00 AM
vs. Atom Interlock (U11) - Team 1 Silver
Atom Interlock (U11)
Team 3 Green
11:00 AM-12:00 PM
vs. Atom Interlock (U11) - Team 4 Blue
A
Minor Atom (U10)
1:30 PM
@ Northumberland Nighthawks
CCC (Bowl) [O-MA-AA-S2-3]
A
Minor Peewee (U12)
2:00 PM-3:30 PM
vs. Newmarket Redmen
Sutton Arena (White) [YS-MPW-A19-S-51]
A
Novice (U9)
2:15 PM
@ Newmarket Redmen
Magna (Pfaff) [NV-A19-043]
AE/MD
Minor Bantam (U14)
2:50 PM
@ Barrie Colts
Holly Rec (Rink 1) [YS-MB-MD19-A1]
AE/MD
Peewee (U13)
3:30 PM
@ Newmarket Redmen white
Magna (Pfaff) [YS-PW-AE19-N5]
Peewee (U13)
Team 1 Red
3:30 PM-4:30 PM
vs. Peewee (U13) - Team 2 White
Sutton Arena (White) [SP20-PG3S-G1]
A
Midget (U18)
6:00 PM
@ Richmond Hill Stars
Tom Graham (Burgundy) [YS-M-A19-N4]
A
Minor Midget (U16)
8:30 PM
@ TNT Tornados
Atom Interlock (U11)
Team 2 Black
10:00 AM-11:00 AM
vs. East Gwillimbury Eagles 2
Atom Interlock (U11)
Team 1 Silver
10:00 AM-11:00 AM
vs. Atom Interlock (U11) - Team 4 Blue
Atom Interlock (U11)
Team 2 Black
11:00 AM-12:00 PM
vs. Atom Interlock (U11) - Team 3 Green
Atom Interlock (U11)
Team 1 Silver
11:00 AM-12:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 4
A
Minor Novice
12:00 PM-1:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles
AE/MD
Minor Atom AE (U10)
12:30 PM
@ Barrie Colts
Holly Rec (Rink 1) [YS-MA-AE20-K5]
A
Novice (U9)
1:00 PM-2:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles
Peewee (U13)
Team 2 White
1:00 PM-2:00 PM
vs. TNT Tornados 1
Ice Palace (Blue) [SP20-PG3S-G4]
A
Minor Atom (U10)
2:00 PM-3:30 PM
vs. Northumberland Nighthawks
Sutton Arena (White) [O-MA-AA-S2-4]
Peewee (U13)
Team 3 Blue
2:00 PM-3:00 PM
vs. Lefroy Ice Breakers 2
Ice Palace (Blue) [SP20-PG3S-E3]
AE/MD
Minor Peewee (U12)
3:30 PM-4:45 PM
vs. Aurora Tigers
Sutton Arena (White) [YS-MPW-AE19-L5]
Bantam (U15)
Team 1 White
4:00 PM-5:00 PM
vs. Nobleking Knights
Ice Palace (Blue) [SP20-BG2S-I4]
A
Midget (U18)
4:30 PM
@ King Rebellion
Trisan Centre [YS-M-A19-N2]
Minor Midget (U16)
Minor Midget Red
5:00 PM-6:00 PM
vs. Lefroy Ice Breakers
Ice Palace (Blue) [SP20-MMS-H3]
AE/MD
Peewee (U13)
5:00 PM-6:30 PM
vs. Newmarket Redmen white
Sutton Arena (White) [YS-PW-AE19-N6]
Midget (U18)
Team 1 (H) Orange (A) Green
6:00 PM-7:15 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 1
Ice Palace (Blue) [SP20-MG3S-F2]
A
Peewee (U13)
6:30 PM
@ Bradford Bulldogs
A
Minor Midget (U16)
6:30 PM-8:00 PM
vs. Barrie Colts Blue
Sutton Arena (White) [YS-MM-A19-Q4]
Bantam (U15)
Team 2 Red
7:30 PM
@ TNT Tornados 2
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Organization Record
Upcoming Games
Our Tournaments
View AllOnline Libraries
Colours Legend
The following colours are used throughout the site to help display schedule information.
  • Home Regular Season & Playoff
  • Away Regular Season & Playoff
  • Practices & Exhibition Games
  • Tournaments & Tournament Games
Printed from georginahockey.com on Wednesday, February 26, 2020 at 8:16 AM