Ice Palace (Blue), Venues (Georgina Minor Hockey Association)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26Jan 27
IP (Initiation Program)
Team 4 White
9:00 AM-10:00 AM
vs. IP (Initiation Program) - Team 3 Orange
IP (Initiation Program)
Team 2 Purple
10:00 AM-11:00 AM
vs. IP (Initiation Program) - Team 1 Red
SCHOOL
JR
11:00 AM-12:00 PM
Practice
SCHOOL
SR
12:00 PM-1:00 PM
Practice
PeeWee Division
Team 4 White
1:00 PM-2:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 3 Orange
PeeWee Division
Team 2 Purple
2:00 PM-3:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 1Red
Bantam Division
Team 2 Blue
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Bantam Division
Team 1 Red
T (1-1)
4:00 PM-5:00 PM
vs. Beeton Stingers
[SR-B17-091]
Midget Division
Team 6 Green
5:00 PM-6:00 PM
vs. Midget Division - Team 2 Purple
Midget Division
Team 4 Orange
6:00 PM-7:00 PM
vs. Midget Division - Team 1 White
Midget Division
Team 5 Royal Blue
7:00 PM-8:00 PM
vs. Midget Division - Team 3 Red
AE/MD
Minor Bantam MD
6:30 PM-8:00 PM
Practice
AE/MD
Minor PeeWee
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AA
Novice
4:45 PM-6:30 PM
Practice
AA
Major PeeWee
7:00 PM-9:00 PM
Practice
AA
Major Bantam
8:00 PM-9:30 PM
Practice
IP (Initiation Program)
Team 1 Red & Team 4 White
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
IP (Initiation Program)
Team 3 Orange & Team 2 Purple
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
SCHOOL
JR
9:00 AM-10:00 AM
Practice
SCHOOL
SR
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Tyke/Novice
Team 1 Red & Team 4 White
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Tyke/Novice
Team 3 Orange & Team 2 Purple
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Atom Division
Team 1 Light Blue & Team 4 White
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Atom Division
Team 3 Red & Team 2 Grey
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
PeeWee Division
Team 1Red & Team 4 White
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
PeeWee Division
Team 3 Orange & Team 2 Purple
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Bantam Division
Team 1 Red
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31010203
IP (Initiation Program)
Team 1 Red
9:00 AM-10:00 AM
vs. IP (Initiation Program) - Team 4 White
IP (Initiation Program)
Team 3 Orange
10:00 AM-11:00 AM
vs. IP (Initiation Program) - Team 2 Purple
SCHOOL
JR
11:00 AM-12:00 PM
Practice
SCHOOL
SR
12:00 PM-1:00 PM
Practice
PeeWee Division
Team 1Red
1:00 PM-2:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 4 White
PeeWee Division
Team 3 Orange
2:00 PM-3:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 2 Purple
Select
Atom Select
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Bantam Division
Team 2 Blue
T (2-2)
4:00 PM-5:00 PM
vs. Schomberg Red Wings
[SR-B17-092]
Midget Division
Team 6 Green
5:00 PM-6:00 PM
vs. Midget Division - Team 3 Red
Midget Division
Team 5 Royal Blue
6:00 PM-7:00 PM
vs. Midget Division - Team 4 Orange
Midget Division
Team 1 White
7:00 PM-8:00 PM
vs. Midget Division - Team 2 Purple
AE/MD
Atom
5:00 PM-6:15 PM
Practice
AA
Major Atom
L (1-5)
6:30 PM-7:45 PM
vs. Richmond Hill Stars
[ATAA-YSF-2]
AE/MD
Minor PeeWee
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AA
Minor PeeWee
L (2-3)
6:30 PM-7:45 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
[MPAA-YSG-1]
AA
Major Bantam
8:00 PM-9:30 PM
Practice
AE/MD
Minor Bantam MD
4:45 PM-6:15 PM
Practice
AA
Novice
T (4-4)
6:30 PM-7:45 PM
vs. Barrie Colts
[NA-OSD-3]
AE/MD
Minor PeeWee
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AE/MD
Minor Bantam MD
W (5-0)
8:00 PM-9:30 PM
vs. Brampton 45s Black
[MBMD-YSB-1]
IP (Initiation Program)
Team 3 Orange & Team 1 Red
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
IP (Initiation Program)
Team 4 White & Team 2 Purple
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
SCHOOL
JR
9:00 AM-10:00 AM
Practice
SCHOOL
SR
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Tyke/Novice
Team 3 Orange & Team 1 Red
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Tyke/Novice
Team 4 White & Team 2 Purple
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Atom Division
Team 3 Red & Team 1 Light Blue
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Atom Division
Team 4 White & Team 2 Grey
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
PeeWee Division
Team 3 Orange & Team 1Red
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
PeeWee Division
Team 4 White & Team 2 Purple
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Bantam Division
Team 1 Red
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Division
Team 2 Blue
6:00 PM-7:00 PM
Practice
04050607080910
IP (Initiation Program)
Team 3 Orange
9:00 AM-10:00 AM
vs. IP (Initiation Program) - Team 1 Red
IP (Initiation Program)
Team 4 White
10:00 AM-11:00 AM
vs. IP (Initiation Program) - Team 2 Purple
SCHOOL
JR
11:00 AM-12:00 PM
Practice
SCHOOL
SR
12:00 PM-1:00 PM
Practice
PeeWee Division
Team 3 Orange
1:00 PM-2:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 1Red
PeeWee Division
Team 4 White
2:00 PM-3:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 2 Purple
AA
Tyke MD
L (3-5)
3:15 PM-4:30 PM
vs. Barrie Colts 1 Buick
[TK-YSE-2]
Midget Division
Team 3 Red
5:00 PM-6:00 PM
vs. Midget Division - Team 2 Purple
Midget Division
Team 5 Royal Blue
6:00 PM-7:00 PM
vs. Midget Division - Team 1 White
Midget Division
Team 4 Orange
7:00 PM-8:00 PM
vs. Midget Division - Team 6 Green
AE/MD
Atom
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AA
Major Atom
6:30 PM-8:00 PM
Practice
AE/MD
Minor PeeWee
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AE/MD
Atom
L (0-1)
6:30 PM-7:45 PM
vs. TNT Tornados
[ATAE-OSA-1]
AE/MD
Minor Bantam MD
W (4-2)
8:00 PM-9:30 PM
vs. Brampton 45s Black
[MBMD-YSB-3]
AE/MD
Minor Bantam MD
4:45 PM-6:15 PM
Practice
AA
Major Atom
6:30 PM-8:00 PM
Practice
AE/MD
Minor PeeWee
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AA
Major Bantam
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Select
Peewee Select
L (2-3)
6:00 PM-7:00 PM
vs. Stouffville Clippers
IP (Initiation Program)
Team 1 Red & Team 2 Purple
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
IP (Initiation Program)
Team 3 Orange & Team 4 White
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
SCHOOL
JR
9:00 AM-10:00 AM
Practice
SCHOOL
SR
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Tyke/Novice
Team 1 Red & Team 2 Purple
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Tyke/Novice
Team 3 Orange & Team 4 White
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Atom Division
Team 1 Light Blue & Team 2 Grey
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Atom Division
Team 3 Red & Team 4 White
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
PeeWee Division
Team 1Red & Team 2 Purple
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
PeeWee Division
Team 3 Orange & Team 4 White
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Bantam Division
Team 1 Red
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Division
Team 2 Blue
L (4-5)
6:00 PM-7:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 1
[B3-SRSB-3]
11121314151617
IP (Initiation Program)
Team 1 Red
9:00 AM-10:00 AM
vs. IP (Initiation Program) - Team 2 Purple
IP (Initiation Program)
Team 3 Orange
10:00 AM-11:00 AM
vs. IP (Initiation Program) - Team 4 White
SCHOOL
JR
11:00 AM-12:00 PM
Practice
SCHOOL
SR
12:00 PM-1:00 PM
Practice
PeeWee Division
Team 1Red
1:00 PM-2:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 2 Purple
PeeWee Division
Team 3 Orange
2:00 PM-3:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 4 White
Bantam Division
Team 1 Red
W (6-1)
3:00 PM-4:00 PM
vs. Bradford Bulldogs 2
[B3-SRSA-1]
Midget Division
Team 3 Red
5:00 PM-6:00 PM
vs. Midget Division - Team 1 White
Midget Division
Team 2 Purple
6:00 PM-7:00 PM
vs. Midget Division - Team 4 Orange
Midget Division
Team 6 Green
7:00 PM-8:00 PM
vs. Midget Division - Team 5 Royal Blue
AE/MD
Atom
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AE/MD
Minor Bantam MD
6:30 PM-8:00 PM
Practice
AE/MD
Minor PeeWee
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AA
Major Atom
L (1-7)
6:30 PM-7:45 PM
vs. Richmond Hill Stars
[ATAA-YSF-4]
AA
Major PeeWee
8:00 PM-9:15 PM
Practice
AA
Major Midget
9:30 PM-11:00 PM
Practice
AA
Novice
4:45 PM-6:15 PM
Practice
AA
Major Bantam
8:00 PM-9:30 PM
Practice
IP (Initiation Program)
Team 2 Purple & Team 3 Orange
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
IP (Initiation Program)
Team 4 White & Team 1 Red
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
SCHOOL
JR
9:00 AM-10:00 AM
Practice
SCHOOL
SR
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Tyke/Novice
Team 2 Purple & Team 3 Orange
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Tyke/Novice
Team 4 White & Team 1 Red
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Atom Division
Team 2 Grey & Team 3 Red
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Atom Division
Team 4 White & Team 1 Light Blue
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
PeeWee Division
Team 2 Purple & Team 3 Orange
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
PeeWee Division
Team 4 White & Team 1Red
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Bantam Division
Team 1 Red
W (2-1)
6:00 PM-7:15 PM
vs. Bradford Bulldogs 2
[B3-SRSA-3]
18192021222324
IP (Initiation Program)
Team 2 Purple
9:00 AM-10:00 AM
vs. IP (Initiation Program) - Team 3 Orange
IP (Initiation Program)
Team 4 White
10:00 AM-11:00 AM
vs. IP (Initiation Program) - Team 1 Red
SCHOOL
JR
11:00 AM-12:00 PM
Practice
SCHOOL
SR
12:00 PM-1:00 PM
Practice
PeeWee Division
Team 2 Purple
1:00 PM-2:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 3 Orange
PeeWee Division
Team 4 White
2:00 PM-3:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 1Red
Midget Division
Team 3 Red
5:00 PM-6:00 PM
vs. Midget Division - Team 4 Orange
Midget Division
Team 6 Green
6:00 PM-7:00 PM
vs. Midget Division - Team 1 White
Midget Division
Team 2 Purple
7:00 PM-8:00 PM
vs. Midget Division - Team 5 Royal Blue
AE/MD
Minor PeeWee
5:00 PM-6:15 PM
Practice
AE/MD
Minor Atom
6:30 PM-7:45 PM
vs. Newmarket Redmen
[MATAE-YSJ-2]
Bantam Division
Team 1 Red
8:00 PM-9:15 PM
Linked Game Deleted
AA
Novice
4:45 PM-6:15 PM
Practice
AA
Minor PeeWee
6:30 PM-8:00 PM
Practice
AA
Major Bantam
8:00 PM-9:30 PM
Practice
IP (Initiation Program)
Team 2 Purple & Team 4 White
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
IP (Initiation Program)
Team 1 Red & Team 3 Orange
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
SCHOOL
JR
9:00 AM-10:00 AM
Practice
SCHOOL
SR
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Tyke/Novice
Team 2 Purple
11:00 AM-12:00 PM
vs. Tyke/Novice - Team 4 White
Tyke/Novice
Team 1 Red
12:00 PM-1:00 PM
vs. Tyke/Novice - Team 3 Orange
Atom Division
Team 2 Grey
1:00 PM-2:00 PM
vs. Atom Division - Team 4 White
Atom Division
Team 1 Light Blue
2:00 PM-3:00 PM
vs. Atom Division - Team 3 Red
PeeWee Division
Team 2 Purple
3:00 PM-4:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 4 White
PeeWee Division
Team 1Red
4:00 PM-5:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 3 Orange
Bantam Division
Team 1 Red
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Division
Team 2 Blue
6:00 PM-7:00 PM
Practice
25262728Mar 01Mar 02Mar 03
IP (Initiation Program)
Team 4 White & Team 3 Orange
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
IP (Initiation Program)
Team 2 Purple & Team 1 Red
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
SCHOOL
JR
11:00 AM-12:00 PM
Practice
SCHOOL
SR
12:00 PM-1:00 PM
Practice
PeeWee Division
Team 4 White
1:00 PM-2:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 3 Orange
PeeWee Division
Team 2 Purple
2:00 PM-3:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 1Red
Bantam Division
Team 1 Red
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Bantam Division
Team 2 Blue
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget Division
Team 6 Green
5:00 PM-6:00 PM
vs. Midget Division - Team 4 Orange
Midget Division
Team 2 Purple
6:00 PM-7:00 PM
vs. Midget Division - Team 3 Red
Midget Division
Team 1 White
7:00 PM-8:00 PM
vs. Midget Division - Team 5 Royal Blue
AE/MD
Atom
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AE/MD
Minor Bantam MD
6:30 PM-8:00 PM
Practice
AE/MD
Minor PeeWee
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AA
Novice
4:45 PM-6:15 PM
Practice
AA
Major Bantam
8:00 PM-9:30 PM
Practice
IP (Initiation Program)
Team 1 Red & Team 4 White
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
IP (Initiation Program)
Team 3 Orange & Team 2 Purple
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
SCHOOL
JR
9:00 AM-10:00 AM
Practice
SCHOOL
SR
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Tyke/Novice
Team 1 Red
11:00 AM-12:00 PM
vs. Tyke/Novice - Team 4 White
Tyke/Novice
Team 3 Orange
12:00 PM-1:00 PM
vs. Tyke/Novice - Team 2 Purple
Atom Division
Team 1 Light Blue
1:00 PM-2:00 PM
vs. Atom Division - Team 4 White
Atom Division
Team 3 Red
2:00 PM-3:00 PM
vs. Atom Division - Team 2 Grey
PeeWee Division
Team 1Red
3:00 PM-4:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 4 White
PeeWee Division
Team 3 Orange
4:00 PM-5:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 2 Purple
Bantam Division
Team 1 Red
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Division
Team 2 Blue
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09Mar 10
IP (Initiation Program)
Team 3 Orange & Team 1 Red
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
IP (Initiation Program)
Team 4 White & Team 2 Purple
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
SCHOOL
JR
11:00 AM-12:00 PM
Practice
SCHOOL
SR
12:00 PM-1:00 PM
Practice
PeeWee Division
Team 3 Orange
1:00 PM-2:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 1Red
PeeWee Division
Team 4 White
2:00 PM-3:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 2 Purple
Bantam Division
Team 2 Blue
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Bantam Division
Team 1 Red
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget Division
Team 5 Royal Blue
5:00 PM-6:00 PM
vs. Midget Division - Team 6 Green
Midget Division
Team 1 White
6:00 PM-7:00 PM
vs. Midget Division - Team 3 Red
Midget Division
Team 4 Orange
7:00 PM-8:00 PM
vs. Midget Division - Team 2 Purple
IP (Initiation Program)
Team 1 Red & Team 2 Purple
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
IP (Initiation Program)
Team 3 Orange & Team 4 White
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
SCHOOL
JR
9:00 AM-10:00 AM
Practice
SCHOOL
SR
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Tyke/Novice
Team 1 Red
11:00 AM-12:00 PM
vs. Tyke/Novice - Team 2 Purple
Tyke/Novice
Team 3 Orange
12:00 PM-1:00 PM
vs. Tyke/Novice - Team 4 White
Atom Division
Team 1 Light Blue
1:00 PM-2:00 PM
vs. Atom Division - Team 2 Grey
Atom Division
Team 3 Red
2:00 PM-3:00 PM
vs. Atom Division - Team 4 White
PeeWee Division
Team 1Red
3:00 PM-4:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 2 Purple
PeeWee Division
Team 3 Orange
4:00 PM-5:00 PM
vs. PeeWee Division - Team 4 White
Bantam Division
Team 1 Red
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Division
Team 2 Blue
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Category Sites
League Sites
View AllOur Sponsors
  • Cintas
  • Ice Photo Studio Ltd.
  • Lake Simcoe Arms
    
Social Networking
Follow Us On
Visit Georgina Minor Hockey Association on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Ice Palace (Blue)
90 Wexford Drive , Keswick, ON  L4P 3P7
  • Current Season

    17 - 32 - 12
  • All-Time

    240 - 322 - 80
Other Home Venues
Printed from georginahockey.com on Tuesday, February 20, 2018 at 10:32 AM