Sutton Arena (White), Venues (Georgina Minor Hockey Association)

PrintVenue Calendar
<< PrevMarch, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 23Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Feb 29
Atom Interlock (U11)
Team 3 Green
10:00 AM-11:00 AM
vs. East Gwillimbury Eagles 4
Atom Interlock (U11)
Team 1 Silver
(3-1)
10:00 AM-11:00 AM
vs. Atom Interlock (U11) - Team 3 Green
Atom Interlock (U11)
Team 4 Blue
11:00 AM-12:00 PM
vs. Atom Interlock (U11) - Team 2 Black
Atom Interlock (U11)
Team 4 Blue
11:00 AM-12:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 2
A
Minor Atom (U10)
L (3-4)
12:30 PM-2:00 PM
vs. Northumberland Nighthawks
[O-MA-AA-S2-2]
AE/MD
Atom (U11)
T (4-4)
2:00 PM-3:30 PM
vs. Markham Waxers
[YS-A-AE20-I4]
A
Peewee (U13)
T (2-2)
3:30 PM-5:00 PM
vs. Bradford Bulldogs
[YS-PW-A19-U3]
AE/MD
Peewee (U13)
L (2-4)
5:00 PM-6:30 PM
vs. Newmarket Redmen white
[YS-PW-AE19-N2]
Midget (U18)
Team 2 (H) White (A) Red
(7-2)
6:30 PM-7:45 PM
vs. Midget (U18) - Team 1 (H) Orange (A) Green
[SP20-MG3S-F6]
A
Novice (U9)
5:00 PM-6:30 PM
Practice
A
Midget (U18)
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Minor Midget (U16)
Minor Midget Red
L (1-2)
8:00 PM-9:15 PM
vs. Lefroy Ice Breakers
[SP20-MMS-H1]
A
Minor Novice
5:00 PM-6:30 PM
Practice
A
Minor Bantam (U14)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
A
Minor Atom (U10)
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Peewee (U13)
Team 3 Blue
W (3-1)
6:30 PM-7:30 PM
vs. Lefroy Ice Breakers 2
[SP20-PG3S-E1]
AE/MD
Minor Peewee (U12)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Midget (U18)
Team 2 (H) White (A) Red
W (5-2)
9:00 PM-10:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 1
[SP20-MG3S-F5]
AE/MD
Minor Atom AE (U10)
7:15 PM-8:15 PM
Practice
A
Peewee (U13)
L (2-3)
8:15 PM-9:30 PM
vs. Orillia Terriers
[YS-PW-A19-U4]
Atom Interlock (U11)
Team 2 Black
10:00 AM-11:00 AM
vs. Atom Interlock (U11) - Team 1 Silver
Atom Interlock (U11)
Team 3 Green
11:00 AM-12:00 PM
vs. Atom Interlock (U11) - Team 4 Blue
Peewee (U13)
Team 1 Red & Team 2 White
3:30 PM-4:30 PM
Shared Practice
01020304050607
Atom Interlock (U11)
Team 2 Black
10:00 AM-11:00 AM
vs. East Gwillimbury Eagles 2
Atom Interlock (U11)
Team 1 Silver
(5-2)
10:00 AM-11:00 AM
vs. Atom Interlock (U11) - Team 4 Blue
Atom Interlock (U11)
Team 2 Black
11:00 AM-12:00 PM
vs. Atom Interlock (U11) - Team 3 Green
Atom Interlock (U11)
Team 1 Silver
11:00 AM-12:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 4
A
Minor Novice
12:00 PM-1:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles
[MNVSEL043]
A
Novice (U9)
W (4-3)
1:00 PM-2:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles
[NV-A19-023]
A
Minor Atom (U10)
W (2-1)
2:00 PM-3:30 PM
vs. Northumberland Nighthawks
[O-MA-AA-S2-4]
AE/MD
Minor Peewee (U12)
W (5-2)
3:30 PM-4:45 PM
vs. Aurora Tigers
[YS-MPW-AE19-L5]
A
Minor Midget (U16)
T (3-3)
4:45 PM-6:30 PM
vs. Barrie Colts Blue
[YS-MM-A19-Q4]
A
Novice (U9)
5:00 PM-6:30 PM
Practice
A
Midget (U18)
8:30 PM-10:00 PM
Practice
A
Atom (U11)
T (2-2)
8:00 PM-9:15 PM
vs. King Rebellion
[YS-A-A20-T4]
A
Minor Novice
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Peewee (U13)
Team 1 Red
(5-3)
6:30 PM-7:30 PM
vs. Peewee (U13) - Team 2 White
[SP20-PG3S-G1]
A
Minor Bantam (U14)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
A
Minor Midget (U16)
9:00 PM-11:00 PM
Practice
A
Minor Atom (U10)
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Bantam (U15)
Team 2 Red
W (2-1)
6:30 PM-7:30 PM
vs. Thornton Tigers 1
[SP20-BG2S-J1]
AE/MD
Minor Bantam (U14)
W (4-3)
7:30 PM-9:00 PM
vs. Barrie Colts
[YS-MB-MD19-A2]
AE/MD
Minor Atom AE (U10)
W (7-3)
6:00 PM-7:30 PM
vs. Aurora Tigers
[YS-MA-AE20-N3]
A
Midget (U18)
T (3-3)
7:30 PM-9:30 PM
vs. Richmond Hill Stars
[YS-M-A19-N3]
08091011121314
Atom Interlock (U11)
Team 2 Black
10:00 AM-11:00 AM
vs. Atom Interlock (U11) - Team 4 Blue
Atom Interlock (U11)
Team 1 Silver
10:00 AM-11:00 AM
vs. East Gwillimbury Eagles 1
Atom Interlock (U11)
Team 3 Green
11:00 AM-12:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 2
Atom Interlock (U11)
Team 3 Green
11:00 AM-12:00 PM
vs. Atom Interlock (U11) - Team 1 Silver
AE/MD
Minor Peewee (U12)
W (6-0)
12:30 PM-1:45 PM
vs. Barrie Colts
[YS-MPW-AE19-O1]
A
Minor Atom (U10)
1:45 PM-3:15 PM
Practice
A
Minor Bantam (U14)
W (2-1)
3:15 PM-4:45 PM
vs. Newmarket Redmen
[YS-MB-A19-S1]
AE/MD
Minor Bantam (U14)
W (3-2)
5:00 PM-6:30 PM
vs. Barrie Colts
[YS-MB-MD19-A4]
A
Midget (U18)
W (4-3)
6:30 PM-8:30 PM
vs. King Rebellion
[YS-M-A19-N1]
A
Novice (U9)
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Select
Peewee Select
7:30 PM-8:30 PM
vs. Unionville Jets
A
Midget (U18)
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Minor Midget (U16)
Minor Midget Red
W (3-1)
8:00 PM-9:15 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 1
[SP20-MMS-H1]
A
Minor Novice
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee (U13)
Team 3 Blue
L (0-3)
6:00 PM-7:15 PM
vs. Nobleking Knights 2
[SP20-PG3S-F2]
Midget (U18)
Team 2 (H) White (A) Red
L (1-3)
7:30 PM-8:45 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 1
[SP20-MG3S-G1]
A
Minor Midget (U16)
W (5-3)
9:00 PM-11:00 PM
vs. Markham Waxers
[YS-MM-A19-S5]
A
Minor Atom (U10)
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AE/MD
Minor Atom AE (U10)
W (2-0)
6:30 PM-7:45 PM
vs. Markham Waxers
[YS-MA-AE20-N4]
A
Minor Bantam (U14)
L (0-2)
7:45 PM-9:15 PM
vs. Aurora Tigers
[YS-MB-A19-S3]
A
Midget (U18)
9:15 PM-11:00 PM
vs. Barrie Colts
[YS-M-A19-P1]
A
Minor Midget (U16)
8:45 PM-10:30 PM
vs. Richmond Hill Stars
[YS-MM-A19-S4]
15161718192021
Atom Interlock (U11)
Team 3 Green
10:00 AM-11:00 AM
vs. East Gwillimbury Eagles 1
Atom Interlock (U11)
Team 4 Blue
11:00 AM-12:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 3
A
Minor Peewee (U12)
4:15 PM-5:30 PM
vs. Innisfil Winterhawks
[YS-MPW-A19-V4]
AE/MD
Minor Peewee (U12)
5:30 PM-6:45 PM
vs. Barrie Colts
[YS-MPW-AE19-O5]
A
Midget (U18)
9:00 PM-10:45 PM
vs. Barrie Colts
[YS-M-A19-P3]
22232425262728
A
Midget (U18)
6:30 PM-8:15 PM
vs. Barrie Colts
[YS-M-A19-P5]
Peewee (U13)
Team 1 Red
8:00 PM-9:00 PM
vs. TNT Tornados 1
[SP20-PG3S-H2]
AE/MD
Minor Bantam (U14)
6:30 PM-8:00 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
[YS-MB-MD19-C2]
Peewee (U13)
Team 3 Blue
6:00 PM-7:00 PM
vs. Nobleking Knights 2
[SP20-PG3S-F4]
Bantam (U15)
Team 2 Red
8:30 PM-9:30 PM
vs. Nobleking Knights
[SP20-BG2S-K4]
Peewee (U13)
Team 1 Red
2:00 PM-3:00 PM
vs. TNT Tornados 1
[SP20-PG3S-H4]
AE/MD
Minor Bantam (U14)
3:00 PM-4:30 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
[YS-MB-MD19-C4]
293031Apr 01Apr 02Apr 03Apr 04
Minor Midget (U16)
Minor Midget Red
5:00 PM-6:15 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 1
[SP20-MMS-H5]
Midget (U18)
Team 2 (H) White (A) Red
6:15 PM-7:30 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 1
[SP20-MG3S-G5]
Peewee (U13)
Team 3 Blue
8:30 PM-9:30 PM
vs. Nobleking Knights 2
[SP20-PG3S-F6]
AE/MD
Minor Bantam (U14)
8:00 PM-9:30 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
[YS-MB-MD19-C6]
Apr 05Apr 06Apr 07Apr 08Apr 09Apr 10Apr 11
Venue Details
Google Maps
Sutton Arena (White)
48 Hawkins St , Sutton, ON  L0E1R0
  • Current Season

    101 - 63 - 40
  • All-Time

    664 - 972 - 264
Other Home Venues
Printed from georginahockey.com on Saturday, March 28, 2020 at 7:55 PM